Universal Complete Automotive Wire Harness Assembly UL DC24V-48V
Changsha Sibel Electronic Technology Co., Ltd.
Contact Now
Brand Name : SIBEL
Model Number : SY8830
Certification : CE ROHS
Place of Origin : China
MOQ : 500PCS
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 1000000pcs
Delivery Time : 2-4weeks
Packaging Details : 50pcs/box
Price : negociable
Product name : Wire Harness Assembly
Certificate : CE/ROHS/ISO9001
Service : OEM ODM Accept
Packaging material : Paper
Color : Black or customized
Application : Industrial and Automotive
Contact Now
Custom Classical Durable Universal Oem Complete Auto Factory Automotive Wire Harness UL Certificated
Product Description:
Application
Automobiles, Motorcycles
Voltage
DC 24V-48V
Item Name
Braided Wire Harness
Model No.
SY8830
Wire Size
8AWG~26AWG
Wire Length
Customize
Wire Spec
UL, VDE, GXL, FLRY...
Standards
IPC-WHMA-620c
Color
Black or OEM Color
PPAP Levle
4
Connector
Per customer request
Connector Brand
TE, Molex, Delphi...
Flame Level
VW-1
Temperature
80'C or 125'C
MOQ
100 Pieces
Sea Port
Shenzhen/Guangzhou
Product Picture:
Our Advantages:
Why Choose Us?
Good quality
All products pass testing on professional equipments.
Over 99.95% pass rate on shipment inspection.
Above 98% pass rate of raw materials each month.